ceturtdiena, 2010. gada 25. novembris

Man no tiesas patīk(lai arī es bieži žēlojos) darīt.
, nē, nu gandarīti justos visi, bet es jūtos gandarīta tādā mazliet citādā nozīmē, tādā darba uzticības nozīmē.
Jo par slikti padarītu darbu un mani - nav iespējams vilkt pat ne mazākās paralēles.
kļuvusi par ideālistu arī šajā jomā.
bet tas arī ir "darīt" process.
Darīt labā, kāda labā, kādam, kādiem
ne sev.
Smej, smej, kaprīze mana.
konceptu - vairāk sev, un mēreni mazāk citiem.


Jo kurš tad to ceļu manām ragutiņām uz mežu slīpēs, ja ne es pati.

ceturtdiena, 2010. gada 21. oktobris

11 700 eiro Bazjakam?

Latvija zaudējusi Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) notiesāta izvarotāja Igora Bazjaka iesniegtajā sūdzībā par necilvēcīgiem ieslodzījuma apstākļiem Daugavpils cietumā. Latvijai iespējams nāksies I. Bazjakam maksāt kompensāciju 11'700 eiro apmērā.

Sāksim ar pirmo un pašu primitīvāko domu, kas iešaujas prātā - piedod, draudziņ Tu sēdi - par ko Tu vēl uzdrīksties pīkstēt?
Jā, mana nostāja pret izvarotājiem, slepkavām un kanibāliem ir visai skeptiska, lai neteiktu vairāk, es uzskatu , ka šiem cilvēkiem nepienākas itin nekas, nedz ieslodzījuma laikā, nedz pēc tā. Tāpēc pavisam loģiski sanāk, ka uzskatu par absolūtu stulbumu to, ka kāds no šiem indivīdiem atļaujas sūkstīties par nepiemērotajiem cietuma apstākļiem. Pie velna, ar kuru galu Tu domā? Jā, es strādāju, jā es maksāju nodokļus, jā daļa, lai arī pavisam niecīga, aiziet Tev dārgais cietumniek - Tavai maizītei, siltajam ēdienam un Tavai iespējai saņemt medicīnisko aprūpi, aiziet pie psihoterapeita, lasīt grāmatas u.c. Vai zini, es tādas ekstras kā psihoterapeitu(kurš vidēji izmaksā 15ls/h) nevaru atļauties, lai arī pagaidām pēc kā tāda nav bijusi nepieciešamība. Es gribu teikt, ka tie, aiz žoga esošie, varētu novērtēt to, ka viņiem neliek gulēt uz betona grīdas un pa mazu lodziņu nebaro ar maizi un ūdeni.Viņiem būtu jāsmilkst no prieka par Latvijas tā jau pielaidīgo sodu sistēmu, kas ,manuprāt, tiešām ir ļoti pielaidīga, ja, piemēram, cilvēkam, kurš ir uzdrīkstējies atņemt citam cilvēkam iespēju dzīvot, piespriež tikai un vienīgi 12 gadus. Tikai 12 gadus. Kas ir 12 gadi, salīdzinot ar to, ka cilvēkam esi atņēmis varbūt pat visus savus 60 gadus iespējamās dzīves.?!?
Jā, droši, uz priekšu uzdodiet man jautājumu, vai es tiešām neticu tam, ka cilvēki mainās, un vai es pilnībā atbalstu mūža ieslodzījumu?!. Varbūt esmu mazais satanitos, bet es patiesi domāju, ka šādi cilvēki nemainās. Never ever. Bet par to, vai es viņiem novēlētu sapūt cietumā? Nezinu, kāda no tā būtu jēga, ja LV pat uz mūžu ieslodzītie pēc noteikta laika var lūgt apžēlošanu?.!

pirmdiena, 2010. gada 4. oktobris

Par to, kā es nonācu līdz Indiešu tautas mūzikai.

Vispār ar Indiešu mūziku, ja nemaldos iepazinos tad, kad vēl pamatskolā mācījos. Ne tādā formātā, lai man mājās būtu kāda Indiešu mūzikas kasete, vai disks, drīzāk biju saausījusies to kaut kur citur. Jau tad tas manī sēja neviltotu interesi. Bet tā kā pavisam loģiski ,tad viena no manām interesēm nebija jaunas mūzikas apzināšana, tad ar to, ka reizēm kaut kur izdzirdēju pa kādam Indiešu strinkšķim, ar to man arī pietika.
Bet pavisam nesen sanāca iesaistīties diskusijā , kas bija saistīta ar šo kultūru un tās īpatnībām, tad nolēmu, ka manā skaņu celiņā varētu parādīties kāds Indiešu klasiskās tautas mūzikas gabals, vai pat vairāki gabali. Tā kā manas ausis var pielāgot diezgan vispusīgam mūzikas stilu lokam(atskaitot trulu popmūziku, kā arī wraaaaahh hardcore) , tad es teiktu, ka asinis no ausīm neplūda, kur nu, bija vēl labāk - man patika. Tā, kā es vēl neorientējos Indiešu izpildītājos tik labi, lai nosauktu kādu konkrētu, bet, ja jārunā kopumā - es teiktu, ka piekritīšu, tai ļaužu grupiņai, kas mani gribēja pārliecināt par šīs mūzikas lielo spēku. Es gan parasti tādiem draņķiem neticu(lai gan mēdzu uzķerties uz horoskopu prognozēm) , tomēr šoreiz nenoliegšu to, ka tas ir fantastiski neitrāls un nomierinošs foņķiks brīžos, kad saproti, ka Tava mūzikas kaste/liste/utt. nespēj Tevi apmierināt. Protams, es jau lasu dažu labu domas, tāpēc piebilstu, ka tie, kas netic šādām figņām var droši nemaz tālāk nelasīt.
Nezinu, kas īsti ir tas, kas nes to miera sajūtu, vai nu vienbalsīgais dziedājums, vai mūzikas instrumentu savstarpējā simbioze, nudien nezinu, taču viennozīmīgi iesaku noklausīties kādu klasisku Indiešu mūzikas skaņdarbu, un, ak, nevienubrīd nepieminēju, ka es nudien nerunāju, par mūsdienu Indiešu popmūziku, kas, lai arī balstīta uz tiem pašiem vai līdzīgiem principiem, tomēr krietni atšķiras, tāpēc klausoties mūsdienu Indiešu popmūziku, manuprāt, šķiet, ka to mieriņu nevar īsti noķert, it īpaši , ja fonā kviec traks indiešu sievišķis ar uzlīmi uz pieres. (nē, nē, nekā personīga)
No daudziem esmu dzirdējusi lieliskus ceļojumu stāstus, kuru neiztrūkstoša sastāvdaļa ir - "Par to kā mēs braucām uz Indiju un dabūjām caureju", tomēr par spīti visām neērtībām, es domāju, ka šo zemi noteikti, ja ne pat obligāti iekļaušu to apceļojamo zemju sarakstā, kad būšu finansiāli neatkarīga.
un te, ja nu uzradās interese - http://www.youtube.com/watch?v=RqZiwVFui8o (video neskatīties, tikai klausīties) . +, ja rodas papildus interese, brīvās mūzikas ieguves vietnes piedāvā diezgan plašu klāstu.

+ Nekas saistīts ar Indiešiem, bet laba filma - http://www.youtube.com/watch?v=RwqfR8g-Qow , kurā gan negaidiet nekādu "action" , jo tāda vienkārši nebūs.

Arive.

svētdiena, 2010. gada 26. septembris

Par to, kā Zancis pamēģināja to, kas liekas salīdzinoši vienkārši.


Nav svarīgi kādu iemeslu dēļ šodien manās rokās nonāca krāsa, stikla vāzīte, pipetes, fotoaparāts un citi darbarīki. Gribēju pamēģināt to, kas liekas salīdzinoši viegli. ( Time Lapse) Nonācu pie šādiem secinājumiem.
Pirmais secinājums - tas nebūt nav viegli.
Otrais secinājums - tas itin nemaz nav viegli.
Trešais secinājums - nav nepieciešamība pavadīt pāris stundas meklējot pēc iespējas labāku animēšanas programmu, (kuras gan tiešām, kā pārliecinājos ir awesome) , pietiek ar WMM , kurš noteikti ir atrodams arī tavā pc.
Ceturtais secinājums - redzēto neatkārtojiet mājās vienatnē,jo vienam visu darīt ir krietni grūtāk(sena patiesība) (vai ne?) , es teiktu, nu , minimums divi cilvēki - ideālā variantā četri. Tas gan atkarīgs no iecerētās idejas apmēriem.
Piektais secinājums - tas ir ļōōōōōti ilgs process.
Sestais secinājums- (pašai sev) - Zane , beidzot iepazīsti itin visas Photoshop piedāvātās iespējas, nevis aprobežojies ar līdzšinējām zināšanām.
Septītais secinājums - tas ir tiešām aizraujošs process, gan pati idejas ģenerēšana, apstrāde un rezultāts, šajā gadījumā gan rezultāts ir tik švaks, cik švaks tas var būt, ja cilvēks iet ar domu, ka tas ir salīdzinoši vienkārši.


Arive.

trešdiena, 2010. gada 30. jūnijs

"Kā viegli atmest smēķēšanu"?

Es šobrīd ne visai vēlētos apspriest savas attiecības ar nikotīnu kā tādu, bet pavisam brīvi spēju atzīt, ka man ne visai patīk tas, ka kādu laiciņu ik pa laikam sanāk atrast somā kādu pustukšu brūnā paciņu. Līdz brīdim, kad izdzirdēju par A. Karra grāmatu, par atmešanu nebiju iedomājusies, un, ja pavisam atklāti, domāju, ka man nebūtu nekādu problēmu vienā dienā ņemt un nesmēķēt. Kā tas izrādās tagad, tas, nu nav tik viegli kā man sākotnēji likās. Nu vārdu sakot, es gribēju šo grāmatu izlasīt, lai pārliecinātos, vai tajā tiešām ir tāds spēks, kā cilvēki apgalvo, vai tas ir kārtējais masu produkts, kas par tādu ir pataisīts bieži vien nezināmu iemeslu dēļ.
Ja pavisam godīgi, piekritīšu daudziem un daudzām, ka lielākā daļa grāmatas ir par to, cik pats A. Karrs ir foršs cilvēks, ka no 100 cigaretēm dienā pārgājis uz 0 cigareti dienā. Jā un tādā garā. Un, ka nu šis "Easy way", kurš nemitīgi tiek apspriest, bet tā arī pa lielam netiek atklāts ir nu tik efektīgs un tik viegli būs atmest. Būtībā, es nemaz nezinu, vai ar "Easy way" sapratu īsto domu, bet, ja jā, tad tas ir tikpat vienkārši, cik izklausās. Grāmata sevī nenoliedzami ietver arī daudzas patiesības, kas kā sacīt nāk iz dzīves, taču par kurām nu ne vienmēr aizdomājies, un šajā gadījumā nav runa tikai par naudu un veselību. Tā kā apkārt ir smēķētāji ar jau krietni lielāku pieredzi nekā man, tad es saskatīju dažus viņu sakāmos par smēķēšanu šajā grāmatā un tas man likās, nu tā mazliet forši..[...]
Galu galā, tas , nu, ja godīgi ir vienkārši. Un nesmēķēt tiešām ir lieliskāk, kā smēķēt. Protams, protams, ir simtiem cilvēku, kas smēķē visu mūžu, nodzīvo līdz saviem 80. un mirst sirdī laimīgi, taču, es, personīgi domāju, ka ir tieši tikpat to, kuri nu ar nikotīnu "maigi izsakoties" sev paši izbaro vēzītim.
Lai vai kā - grāmata nav slikta, varbūt pārāk pressingu izdaroša , tomēr, es, nu, jā jau 5. dienu savā somā neatrodu brūnā paciņu. Un vai es jūtos labāk nepīpējot? Pagaidām nē, jo, ja godīgi, es neatteiktos no kādas cigaretes tieši šobrīd uz balkona, bet nu es apzinos, ka to nedarīt ir krietni patīkamāk.
Un, jā, es pievienojos lielākajai masai - ir vērts izlasīt, ja esi smēķētājs, un Tev 6tas vairs nepatīk, jo visticamāk, ja smēķē, un priecājies par to, šo grāmatu visticamāk uzskatīsi par kārtējo buļļa kaku.


svētdiena, 2010. gada 23. maijs

Tā vietā , lai filozofētu par Padomju ideoloģijas atainojumu preses fotogrāfijā,mm, es labprātāk padalīšos iespaidos par dabu, par lauku cilvēkiem, un par to, cik tomēr tas viss man patīk.

Mēs ejam ar Miku(mūsu Vidusāzijas aitu suni), kurš ir viens no sirsnīgākajiem un patvaļīgākajiem suņiem kādus vien es zinu. Viņa acīs mājo labsirdība, laiskums, jaunības trakums un prieks reizē. Viņu bieži vien dēvē par "Belij bim, čornij uha". Mums viņš ir vienkārši Mika, kurš, ja godīgi, reizēm , šķiet, aizstāj tētim vienmēr tik ļoti gribēto dēlu. Mēs ejam gandrīz vienmēr tik ierasto maršrutu. Pāri šosejai, lejā no kalna, pāri pļavai, garām nu jau naftas oligarhu zemei un esam klāt pie jūras. Pa ceļam pāris reizes esmu klausījusi viņam, nevis viņš man. Redzot, ka gaiss no cilvēkiem tīrs, es ar grūtībām atdaru kakla siksnu , lai puika var izskrieties, šķiet, tā viņam ir viena no dzīves svarīgākajām sastāvdaļām. Aulēkšiem skriet pakaļ kokiem , asi bremzējot smiltīs vai sitot viļņus ar savu ķermeni. Brīžiem viņš paņem brīvsoli, izskraida kāpas, pēc brīža atgriežas, ar sāniem mani iebukņā, apliecinot, ka ir laiks "kokam". Tā mēs skraidelējot nonākam līdz mūsu maršruta vietai, kas beidzas pie stāvām koka kāpnēm, kuras ved dziļi Latvijas Valsts Mežos. Tad par mūsu labākajiem draugiem kļūst "čiekuri", sūnas, kurās ir tik patīkami vārtīties, un mellenāji, kuros meklējam ogas. Meža zeme, zem mūsu basajām kājām patīkami krakšķ. Mēs turpinām atpakaļceļu pa klusuma pārpildīto mežu. Neviens dzīvas dvēseles, brīžiem mūsu idilli pārtrauc kāda pa šoseju braucoša mašīna. Nepaiet ilgs laiks un mēs esam atpakaļ, pie veikala satiekam kādu vietējās izcelsmes jaunāku vai vecāku cilvēku, sasveicināmies , ļaujam sevi paglaudīt. Ļaujam saredzēt to skaidro skatienu, kas nav piebāzts ar gudru, eksistenciālu jautājumu meklējošām atbildēm/./ Vienam no mums arī ir tādas acis[...]
Otrs cīnās ar pilsētas sarežģītismu un atbrauc paklausīties kā mežs zem kājām dzied, lai saprastu, ka tā pilsētas dzīve jādzīvo ar mērenību, un, ka jāļauj priecāties par triviālām vienkāršībām.


ceturtdiena, 2010. gada 29. aprīlis

Par piedzīvojumiem bibliotēkā.

Vienīgā , tuvākā piemājas bibliotēka, pēc lielās bibliotēku apvienošanas, ir palikusi "Iļģuciema bibliotēka". Jāteic manai sirdij skolas gados krietni tuvākas bija , piemēram, "Nordeķu bibliotēka" , vai skaistajā koka mājā ieaugusī "Mārtiņa bibliotēka" , bet "Economy is in toilet" dēļ tās abas tika slēgtas. Tā nu gadījumos, kad vajag kādu plašāk izplatītu literatūru, kas parasti atrodas tieši šādās krātuvēs, pēdējā laikā dodos uz pie mājām tuvāko. Līdz šodienai viss vairāk vai mazāk bija pieņemami, bibliotekāres visu laiku bija tīri saprātīgas, līdz , apmēram pirms , ja nemaldos pus gada, visas normālās pazuda kā mikrobi no Cif. Viņu vietā parādījās stuģenkas(tās kas no manas pašas fakultātes,jebšu - bibliotekārzinātnieces) un divas īgnākas, pēc vizuālajiem parametriem spriežot, ilggadīgākas bibliotekāres. Jaunajām visu piedodu, lai jau mācās, ar tām vecajām līdz šodiena saķeršanos nebija.
Te sākas ineteresantākā šī stāsta daļa, šodien priekšpusdienā iegriezos jau iepriekš bieži pieminētajā grāmatu krātuvē, lai paņemtu Kanta k-ga grāmatu, atnācu mājās, un tā kā atskārtu, ka šī maniem nodomiem tomēr neder, pēc apmēram 2-3 h devos atpakaļ, lai paņemtu citu - lietderīgu grāmatu. Noliku grāmatu ar kartiņu uz dūdiņu galda, un devos turpat aiz plaukta meklēt savu kārojumu, un dzirdu
Ilggadīgā " Klau, vai tad šitā jau šodien vienreiz nebija šodien?"
Stuģenka : " Bija, bija, rīta pusē, drošvien to, ko vajadzēja, izdarīja un nu atnesa atpakaļ"
Ilggadīgā " Nu gan, atradusies te staigātāja, grāmatu taču nevar vienā dienā izlasīt, a viņa aizgāja? "
Stuģenka : " Nē, laikam, nē".
(es šajā brīdī vāros dusmās turpat aiz plaukta). Lieki pieminēt, ka bija dzirdamas vēl šādas tādas replikas, par Kantu un mani.
Stāvēju pie plaukta un nu jau man bija vienalga kādas grāmatas esmu paņēmusi, jo tās bija nepieciešamas, lai rokās būtu ko saspiest. Neskaitīju nedz līdz 5 vai 10, taču, jāteic, ilgi domāju, vai "jaukajām" dāmām kaut ko piebilst vai tomēr partizāniski klusēt. Saņēmu dūšu un devos - viss notika nedaudz palēlināti, jo nespēju izlemt, būt latiņu gudrākai un klusēt, vai būt divus latiņus gudrākai un kaut ko pateikt.
Noliku grāmatas uz galda, gaidīju, kad mani apkalpos. Pēc jautājuma "Vai tas ir viss?" (mani apkalpoja stuģenka)
"Hmm, nē." "Nākamreiz , kad sadomāsiet aprunāt savus bibliotēkas apmeklētājus, dariet to mazliet klusāk, vai tad, kad viņi aizgājuši".
Lieki piebilst, ka abas palika Dior tumši sarkanā lūpu smiņķa krāsā. Bet stuģenka vēl spēja izspiest samākslotu smaidiņu.

sestdiena, 2010. gada 24. aprīlis

Šodien tika atklāta vasarsezona mūsu ciemā. Atļaujos šo ciemu dēvēt par savu, jo tas ir mans. Paskaidrojumus nesniegšu. Ja katru gadu nespēju vien sagaidīt vasaru un dienas, ko aizvadīšu šajā Dieva pamestajā nostūrītī, tad šoreiz, t.i. šodien iegriežoties tur mani pārņēma ekstremāli dīvaina sajūta- nebija vairs nekādas sajūsmas, nē, nu nebija arī nepatīkami, tomēr tas nebija nedz tas, kas pagājušo vai aizpagājušo gad. Varbūt pie vainas mans nenormāli gigantiskais vecuma cipars. Padsmitnieki bieži vien jūsmo par lietām, par ko pieaugušāki cilvēki nejūsmo. (tas , protams, ir absolūts bullshits, jo katrs jūsmo, par, ko grib jūsmot) .
Nesen Kāds izbijis laika biedrs Twitterī veica ierakstu, par vēlmi būt tēta mazajai meitiņai vai kkas tamlīdzīgs. Varbūt šogad ir pazudis tas, nu tā vēlme būt tēta mazajai meitiņai, uz kuru bieži baras, jo mazā meitiņa ir diezgan (nu ne bieži) pa gaisiem sista, un tad uz mazo meitiņu rājas, bet nu tikai tāpēc, ka grib labu. Brīdī, kad ģimeni vairs nu ne gluži uzskati par lielāko atbalstu un pamatu savā dzīvē, laikam, jāapdomājas, kas tad aizvieto to. Apdomājos, sapratu, - nevar paļauties uz cilvēkiem, kuri nespēj saglabāt uzticību Tavās acīs, vislabāk paļauties pašam uz sevi, jo, nu , ai, pavisam lōģiski, sevī mēs viļamies reti. Vispār, ja tā pavisam godīgi, lai tam tiktu pāri man noteikti vajadzētu izrunāties ar kādu augsti kvalificētu psihologu, nu tādu, kas nevis ber pupas bēršanas pēc, bet, nu. Palasīju - sapratu - ak, varbūt izklausos pēc tādas, kas ģimeni tur zemā vērtē - nē , tā nav, tikai mēs, nu mēs jau n-tajās paaudzēs tiekam audzināti tā - paši kulties vienpersoniski pa sūdiem, ik pa laikam piečakarējot viens otru un tā. Es varbūt vienkārši nedomāju, tā, kā domā visi, bet viennozīmīgi nekaunos no tā.,
Bet gribēju jau vien pateikt to, ka šovasar vajadzētu vairāk tādus feinos pasēdējienus pie Zanes Klapkalnciemā. Mika arī Jūs gaida. \
bet, ja godīgi, kkad drīzumā uzcepšu rakstu , (kas , domājams , būs smieklīgs) par savu kursabiedru (dažreiz) aprobežoto domāšanu.

svētdiena, 2010. gada 18. aprīlis

Saliekot punktiņus uz i.

Jā, saliekot punktiņus uz -i, sanāk tā, ka nekas lielos mērogos nav mainījies. Atskaitot vien faktu, ka neesmu vairs padsmitniece - un tas viennozīmīgi nozīmē to, ka man jāsāk sargāt sava vieta. Bet, ja godīgi, nebūšu oriģināla un teikšu kā visi - viens gads uz priekšu vai atpakaļ - manāmas izmaiņas neredzu. Varbūt mani sejas vaibsti beidzot ieguvuši mazliet saprātīgāka cilvēka izskatu, augums un svars gan - vēl tas pats. Par, ko , protams, nesūdzos. Ja jālūkojas uz tādiem nopietnākiem aspektiem, kā procesiem, kas saistīti ar domāšanu un citām jēlībām - tur gan pāris jaunievedumi. Esmu atradusi krietni patīkamāku prototipu pēc kura vadoties veidot lielu un to noteicošo galveno domu, to, ar kuru katru dienu , piemēram, tramvajā kāpt un mājās iet. Ir grūti turēties pie kā jauna un nepārbaudīta, bet tajā pašā laikā sajūta, ka beidzot jūties mazliet apgarots pats ar sevi arī nebeidz pārsteigt. Acīmredzot katram dzīvē pienāk laiks, kad parādās īstie cilvēki, kas domu vieš citādā gultnē, šoreiz daudz labākā. Bet, ja godīgi, tā doma neapgaro tik daudz, kā domas pavadīta darbība. Brīdī , kad esi sajuties augstāks pats par sevi, vari sākt domāt arī par pārējiem. Egoisma laikmets.
Un, ja runājam, piemēram, par tiem suņiem, kam spalva vienos ilgviļņos un acis vienmēr ir aizklātas ar apmatojumu - viņiem taču labi - viņi iet savu ceļu, īpaši neiedziļinoties uz to, ko nevajag, jo vējš taču papūš spalvu nost no acīm tieši tad, kad nepieciešams. Tāpat mašīnā braucot - pie Tevis paliek tikai un vienīgi īstie ceļa stabiņi. Un vēl vairāk - , ja kādam stabiņam izkāpjot jūties atvieglots, secini vienīgi to - , ka esi izdarījis pareizo izvēli.
Es te tā, gandrīz, kā caur mušu spārniņiem runāju. Lai vai kā - tas vairāk priekš manis pašas.

sestdiena, 2010. gada 27. marts

Sirreāla īstenība.

Esmu mājās no kārtējās retās reizes, kad satieku literātus(nezinātājiem jāmin fakts, ka zem vārda "literāti"slēpjas 2009. gada Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 12.5 klases prominentākie pārstāvji) . Turpretī vārdu prominents manās acīs izpelnās domātspējīgie. Tā un tā mēs pasēdējām Līnas mājīgajā dzīvoklī, aizdevāmies Vecrīgas virzienā(jāpiemetina, ka mēs neesam nedz pārākie "klaberi" nedz arī arsitokrātiskie "Gūtenberga" piesēdētāji. Esam pavisam normāli jaunieši, kam laika gaitā pāris vietas kļuvušas sirdij tuvākas. Tā nu pēc šīs vietas apmeklējuma, nejaušā kārtā nonācām kādā Puškina ielas dzīvoklī. Ziniet, teikšu godīgi, mani vēl joprojām pārņem sajūta, ka tas varēja būt sapnis, to gan atspēko fakts, ka mēs visi redzējām vienādu sapni. Ieejot šajā miteklī elpceļos iesitās stipra, dažāda veida pīpējamo smaķele. Krāsu burciņas, zīmējumi, neskaidrā rokrakstā darināti uzraksti, kā, piemēram, "'Čau mīļā " u.c. Pirmos cilvēkus sastapu mazā , zilu dūmu tītā virtuvītē. Sejā iesitās kāds no mūslaiku zināmiem dzejas virpinātājiem ,aktīvi darbojoties ar mutes ermoņikām, radot sirreālas sajūtas. Turpat jaunēklis ar lielizmēra JVC kameru, kas visu to drosmīgi cenšas iemūžināt. Tad stūrī meitene un vēl pāris jaunēkjļi, kas ne ar ko citu kā nopīpētu seju manā atmiņā nepalika. Tad, kad virtuvē kļuva par sīvu no visu šo izstrādājumu smakām, mēs, četri drosmīgi cilvēki - devāmies tālāk. Grīda, cigarešu paciņas, krāsu tūbiņas, guļoši cilvēki uz savazātiem matračiem , smiltis un citas drazas. Turpat arī uzraksts "Čau mīļā". Uz vienas no istabas sienām gozējas lauva, turpat atkal krāsu tūbiņas, pūķis, dinozaurs, tik daudz, klāt vēl neizpakotas DVD filmu kastītes ar "Love actually" un "The Beatles" diski. Līna sāk improvizōriski vērpināt vārdus dziesmā. Viņai, ziniet, laikam, tas improvizātōra talants tāds iedzimts. Piemirsu pateikt, ka pa vidu ir pilns ar dažāda izmēra, lieluma un tīrības traukiem. Man tā ir jauna pasaule un sākotnēji es skatos kā mazs bērns uz ko tādu, kā, piemēram, rotaļlietu veikala augstākā plauktā stāvošo dārgāko lelli. Ja godīgi rotaļlietu veikalos vecāki mani neveda, vairāk es draudzējos ar papīru locīšanu un citādām izdarībām. Jā , un es skatos. Šis skatu punkts zūd, brīdī, kad apjaut patieso šī mitekļa realitāti. Tas nav tas, ar ko es saprotu bohēmas būtību.
Piemirsu pateikt, ka vienā no istabām mitinās mana pamatskolas (arī no tās pašas ģimnāzijas) klases biedrene, drīzāk izbijusi draudzene, cilvēks, kas manī radīja iespaidu, ka ar savu lielo muti un gudro galvu tālu tiks. Bet, re, viņa guļ uz novazāta matrača, tirgo zaļo, un tālāk nav tikusi. Atceros vien to, ka tad, tajos ziedu laikos, kad mācījāmies lietot pieturzīmes, viņa bija ieminējusies par tādu dzīvesveidu, par to dzejnieku un citām parādībām. Nekad tam, ja godīgi, nenoticēju, līdz brīdim, kad vienu dienu no citiem , līdzīgiem bohēmotājiem, saņēmu vēstuli " O, Zināji, Krista uzmetusi visu un aizbraukusi "tripā" pa pasauli". O, jā, padomāju, nu forši, tālu tikusi. Nē, nedomājiet, ka es cilvēkus pēc tik triviāliem kritērijiem vērtēju. Vienkārši, vakardiena man lika saprast, ka man ir labi, tur, kur es esmu. Es nezinu, kāds ceļa vējš piemeklēs šos ļautiņus, varbūt esmu kļuvusi necilvēcīgi aristokrātiska, ar savām domām ( drīzāk vecāku padomju stilā ieborēto domāšanu, ka - augstākā izglītība, ģimene, labi atmaksāts darbs - tas ir dzīves ideāls) , par tām mācībām es piekritīšu, par ģimeni - nē, tas gan cits, krietni garāks stāsts), tomēr, es nezinu, kam ar vienu mazu cilvēku ir jānotiek, lai viņš izvēlētos dienas vadīt šādi. Varbūt vienkārši mans priekšstats par bohēmu ir citāds, par mākslinieku pasauli, par ...(nē, es nedomāju, ka visi mākslinieki , ir tādi, balti jēri zaļā zālē, bet nu noteikti arī ne šādi) . Lai vai kā - es tiem cilvēkiem - patiesībā, es , laikam, viņiem novēlu atrast sevi, savu vietu, jo šis viss man radīja iespaidu, ka tā ir kā tāda starpfāze, jaunības maksimālisms, ceļš no jēgas bezjēdzībā.
Šorīt, kad improvizētāja mūs meta ārā no sava dzīvokļa, izvēlējos no Meža ielas rajona tipināt mājās pa netīro Iļģuciema gatvi - veco labo Daugavgrīveni, bija silti, pavasaris, tur kaut kur bija arī kompanjone, ar ko risinājām sarunas līdz pašam Iļģuciemam. ...
...Tikai katru reizi tramvaja pieturā sastopot šo vārdu virpinātāju es nodomāšu, ko , pie velna, tas cilvēks tur bija pazaudējis. ? Varbūt to sauc par radošuma meklējumiem. Varbūt par degradāciju ieilgušā laika periodā, kurai, iespējams, nav pavasara sniegpulkstenīšu smaržas. Jo viņi jau arī nesmaržo.
p.s. Šodien redzēju pirmos. Ja visus iepriekšējos gadus biju pirmo ieraudzīto noplūkusi un nesusi mājiniekiem atrādīt, šodien diezgan nevīžīgi pagāju garām. Mums savi sniega pulksteņi.

svētdiena, 2010. gada 14. marts

Vai Jūs man noticētu, ja es teiktu, ka "gaidas" ir ļoti sarežģīti skaidrojams termins/jēdziens.
Jāsāk jau visdrīzāk ar to, ka neesmu droša vai zināms par kādām "gaidām" es plānoju turpmākās , apmēram 10-15 minūtes gudri vārsmot. Šoreiz par tām "gaidām", kas vistiešākajā veidā saistītas ar apkārtējiem., kuras, šķietami, uzliekam paši sev. Nē, ne jau visi,bet domāju, ka arī dzan ne maz.
"Gaidas", šķiet, jau pavisam vienkārši, tas ir tad, kad kāds no Tevis kaut ko sagaida, ja jārunā par saistību ar sabiedrību, tad apkārtējo gaidas par to, kādam Tev vajadzētu būt, vai kādu Tevi iedomā vairums. Viss kārtībā ar tiem, kam tas nesagādā ne mazākās problēmas, no sērijas " lai jau viņi gaida, es turpinu un esmu būt es pats". Problēmas rodas tad, ka "gaida", "bļemba" vai vienalga kā to vēl terminēt , sāk kļūt par daļu no apziņas. Apziņa saka "Vecais, tie cilvēki no Tevis gaida to un to, rādi viņiem to un to, ne jau to, kas Tev patiesībā zem ādas". Tad Tu sāc valkāt savu gaidu tērpu, no Tevis būtībā negaida neko citu, kā to, kāds Tu esi iedomāts. Šeit pieci plusi cilvēkam par spēju pietiekami ātri uztvert , kāda tad ir īstā gaidu kleitiņa, kurā ietērpt sevi, neradot ne mazākās stresa situācijas apkārtesošajos. Viss kārtībā - viņš ir tāds, kādu mēs viņu iedomājamies. Kas notiek ar gaidu kleitiņas valkātāju? Pavisam vienkārši. Diezgan ideāls variants, kleitiņa uzvilkta, sirsniņa mierīga. Tik vien kā tā disonanse. Būtībā - nekādu problēmu. Taču no otras puses, gaidošie visticamāk tā arī visu laiku dzīvo savās gaidās. Kas notiek ar gaidu kleitas valkātāju? Viss iespējams, ka kleitiņa attiecīgajā sabiedrības lokā arī netiek novilkta, varbūt dabīgu instinktu vadītam, varbūt tāpēc, ka vienkārši kļuvis ērti.
Problēmsituācija rodas tajā brīdī, kad atskārsti, ka kāds no "gaidītājiem" kā izrādās ir tīri domājošs cilvēks ar kuru pat varētu... Bet , nē., viņam taču nav pat ne mazākās apjausmas par to, kas Tu īsti esi par zvēru, vai , precīzāk, Tu esi pavisam cits cilvēks. Otra problēmsituācija rodas tad, kad atskārsti, ka nespēj šo cilvēku klātbūtnē atvērties, Tava gaida to neļauj tīri lōģisku iemeslu vadīta - viņi taču nesapratīs Tevi - būsi kā no mātes miesām nācis - bez kleitiņas. Nu velns, te sākas lielākā problēma, kura tā arī vai nu netiek atrisināta, vai arī paiet ilgs laiks, līdz gaidu kleitiņa izplēn gaisā.
Un te Tev tik lieli prieki neparastā kārtā satikt ļaudis, kas negaida, gaidu kleitiņas viņiem ir svešs jēdziens, turpretī Tu esi brīvs no liekā, izdomātā tērpa, un saproti, cik gan labi būt pašam sev.

otrdiena, 2010. gada 9. marts

nedzenies pēc tā, kas nav pat Tavu bikšu cienīgs.

svētdiena, 2010. gada 7. marts

Bailes ir viens no emociju veidiem, kas palīdz cilvēkam pašneiznīcināties.

pirmdiena, 2010. gada 1. marts

Pateicoties dzirdētajam un lasītajam atskārtu, ka jo dienas jo mazāk saprotu cilvēkus.
Lietas grozās ap to, ka mūsdienu cilvēkam svarīgākais ir visu sasniegt uzreiz, tagad , te, un uz vietas, bez jebkādas mazākās piepūles. Nenoliegšu, ka ir attiecīgas sfēras, kurās arī es labprāt taptu par kompetenti spriestspējīgu indivīdu - tā uzreiz, bet ar savu veselo saprātu apzinos, ka nu ne visur visu iespējams sasniegt tā uzreiz. Es te par saviem līdzbiedriem - studējošajiem jaunajiem PR, Reklāmas vai Žurnālistikas pārstāvjiem. Starp citu, jāmin, tāds visai interesants novērojums, lielākā daļa pasniedzēju, laikam, uzskata, ka tas ir viens un tas pats, vai arī vienkārši cer, ka mēs -visa lielā gūzma, vērsīsim savas intereses žurnālistikas modulī, jo pārējās divas sfēras tiek pieminētas reti, jāteic, ka praktiski netiek pieminētas. Es pat brīžiem iedomājos, ka viņi , iespējams, naivi cer, ka mūsu audze nesīs, ko jaunu un svaigu, kvalitatīvāku un kreatīvāku. Bet spriežot pēc saviem pašreizējajiem novērojumiem - šaubos, stipri šaubos. Bet atgriežoties pie tēmas - daudziem lielākā daļa informācijas , šķiet, absolūti nevajadzīga, neaizraujoša un laika izšķiešana. Iespējams, tagad izklausos pēc taisnīguma iemiesotājas Grietiņas, taču tā nav. Situācija izveidojusies tāda - daudzi uzskata, ka praktiski būtu spējīgi, jau tagad sākt un darboties sevis izvēlētajā lauciņā , aizmirstot par jebkādām pamatzināšanām, kuras būtu jāiegūst, lai pašlaik esošais Pasaules skatījums mazliet mainītos, un prātu nenodarbinātu vien klišejas un citu aizlienētie viedokļi.
Daudz gan pēdējā laikā esmu dzirdējusi par to, ka labākie ziņu pārnesēji jau nu noteikti nenāk(nu vai retais) nāk no LU. Savā ziņā piekrītu, ja vien šo neformulē tā - "Man liekas, ka man padodas rakstīt, domāju, ka zinu visu jau pabeidzot Vidusskolu vien, un vienvārdsakot - visi ceļi man vaļā", nē nu ir arī tādi - īpaši apveltīti cilvēki, kuru personiskā interese par vietām, lietām ir dabiski iedzimusi, un akadēmisko izglītību tie aizstāj ar pašizglītošanās procesu. Vislabākais variants šobrīd vismaz, manuprāt, ir tāds - diezgan lōģiski, ja ir radusies interese par žurnālistiku kā tādu, tad noteikti derētu apsvērt un izvērtēt, kura tad ir tā joma, kura Tavuprāt ir Tevis interesējošā, darbojies šajā jomā un lēnītēm pieķer rakstības pamatus un citas lietas, kas saistās ar kvalitatīvas žurnālistikas procesu. Varbūt atkal izklausos pēc kāda svētā demagoģiskā moralizētāja, bet tā no tiesas nebūtu slikti. Cik gan bieži pēdējā laikā nav novērojamas situācijas, kad viens vai otrs domā, ka spēj izpausties visai plašos tematos - it kā galveno domu pavēstot vairāk vai mazāk precīzi, taču detaļas klibo, kā vecā kaimiņiene no pirmā stāva.
Vārdu sakot gribēju teikt to, ka apbrīnoju to, ka cilvēki visu grib te, tagad un uzreiz, un vēl piedevām ar cerību savu darbu veikt kvalitatīvā līmenī. Bet varbūt tas vienkārši nāk ar laiku, varbūt vienkārši daudziem , šķiet, ka iestājoties kādā citā mācību iestādē pēc Vidusskolas uzreiz kļūsti par ģēniju- visurgājēju.

p.s. Ja kāds gadījumā uztvēris personīgi kādus manus izteikumus - smilkstēšu vien to, ka visur un vienmēr pastāv izņēmumi.
Paldies par uzmanību.

otrdiena, 2010. gada 16. februāris

Feb.

Liels bija mans izbrīns, kad 6dienas vakarā , īsti gan neatminos precīzu laiku, kanālā, kas zem vārda "Latvijas Neatkarīgā Televīzija" slēpjas, raidīja raidījumu, kas zem vārda "Aklās kāzas". Domājams nevienam lōģiski domājošam indivīdam šis vārdu salikums jautājumus nerada, tāpat , kā aklie randiņi un citas lietas, ko dari tā sacīt "uz dullo". Ekrānā gozējās trīs daiļavas(kas gan vairāk izskatījās pēc dzīves nomocītiem un pašapliecināšanās alkstošiem ļautiņiem) un , ja nemaldos tādi paši trīs staltie"baltie" bāleliņi. (Par šova norisi kā tādu, iespējams, daudz ko nezinu, tācu tā koncepts man bija vairāk kā skaidrs.) (Smalkāk iedziļināties tajā visā noteikti nevajadzētu, lai nesamestos šķērmi ap dūšu). Taču padalīties savās pārdomās par šo tēmu gan man ir liela vēlme. Pieļauju,ka sestdienas vakarā pie TV ekrāna sēž daudz, nu diezgan daudz padsmitnieku, (protams,atskaitot tos , kas nav sarunājuši "tikšanu" kādā "Skolas ielas klubā" vai "Kaķēna azotē" (Dies', pasarg, es neko nezaimoju un katram ir savas intereses un vēlmes un mans pienākums būtu to respektēt. )[aizrunājos]. Nu ja, tā tie padsmitnieki sēž pie tiem TV ekrāniem un rada savu priekšstatu par to,kas ir ģimene, kas ir laulības, kam tās vajadzīgas un kur atrast savu vienīgo un īsto. Acīmredzot, nespēju vēl īsti savirpināt vārdus lōģiskā secībā saistībā ar šo tēmu. Bet viennozīmīgi, šķiet, tiem prātiem, kas vēl attīstības procesā ir vairāk kā bīstami. Tādi prototipi. Var jau droši apstrīdēt manu viedokli un sacīt, ka tā jaunā audze(kurā gan,laikam, ietilpstu arī es) nav nemaz tik dumja, bet ziniet, esmu sastapusies ar daudziem par kuru intelekta līmeni man jāšaubās pat viņu apaļajos divdesmit gados, meitenes, kas stāvā sajūsmā par "Aklajām kāzām", "Latvijas princesi" un tādu kapeiku piššanas raidījumu kā "Lielais jautājums" ar nēģeri priekšgalā. Jā, varbūt tagad daudzi ārprātā saķer galvu un nodomā - Ta nu gan te viena konservatīva un garlaicīga būtne nolasījusies, nav atvērta jauninājumiem un uzticas pārbaudītām vērtībām un cilvēkiem, bet tā kā manu prātu pēdējā laikā aizvien mazāk un mazāk interesē tas, ko domā kaimiņu Saša, tad droši. Vismaz es ar savu diezgan "Vidējam latvietim" raksturīgo priekšstatu par ģimeni,vērtībām un etc. saglabāju savu pašlepnumu un labāk savam sunim nokārtoties lieku Sašas pagalmā.

Ja par cilvēkiem. Atklāti sakot esmu diezgan īpatnējs cilvēks, kas bieži vien tiecas savu dzīvi sarežģīt(bet tas tikai tāpēc, lai interesantāk), to, iespējams, darīju diezgan ilgu laiku, nevarētu gan teikt, ka kaut kripatiņu nožēlotu(es te par gadiem ģimnāzijā un citām aktivitātēm),tomēr biju pavisam pārliecināta gan par savām spējām gan par to, ka ar mani viss ir absolūtā kārtībā utt. Sīkumos neiegrimšu. Bet te man priekšā stājas supercilvēki - es zinu, zinu, man nevajadzētu pat piepūlēt ne trešo daļu skatiena un domu, lai par šo aizdomātos, tomēr, viņi ir supercilvēki, kas nedaudz liek sašūpoties savam augstajam Ego, kas attiecināms uz prāta spējām. Var jau būt, ka ģimnāzijā borētais man mazliet lika vilties, un , varbūt, nav gluži tā, ka visi apkārtējie ir ar sliktākām Ego konstrukcijām. Lai vai kā šie indivīdi manī vieš diskomfortu. Un vispār get a life, kā saka Žaks(šoreiz gan ne tas, kas Ruso). Runājot par agrāk ierasto literātu kompāniju - jāteic, nezinu, kas īsti man būtu jāsaka šajā sakarā. Es, laikam, lai nu paliek.

Ja godīgi, neesmu apmēram nu jau kādu pus gadu mēģinājusi savus vārsmojumus ietvert jebkāda veida robežās vai formās. Šīs spējas viennozīmīgi vajadzētu nepazaudēt, pretējā gadījumā, pārlasot un labojot kļūdas šajā teksta blāķī man būs nepieciešamība pēc sarkšanas un bālēšanas, jo nebūs pašai saprotams, ko es īsti vēlējos pavēstīt. un nē, man nav problēmu ar izteikšanos.

+ Apkārt īsti vairs nav cilvēku, kas raisītu domas eksistenciālos virzienos, un nav arī notikumi, vai darbības, kas liktu izvērtēt pareizības un kļūdainības.(atvainojos par dīvainajām vārdformām)(labojums - vārdu formām). Tas dzīvi viennozīmīgi padara vienkāršāku, nedaudz drošāku, nav jādomā par to, kad Tevi atkal varētu piemeklēt kāda pārdoma, kuras rezultātā sašķobītos vērtību sistēma.

Un, ja vēl par izglītību.Šodien maigās balss īpašniece angļu valodas lekcijā uzdeva viennozīmīgu jautājumu - Kāda ir mūsu interesējošā joma žurnālistikā,kurā mēs kā jaunie žurnālisti vēlētos darboties?(protams, viņa, iespējams, cer, ka mēs visi būsim jaunie censonīgie ziņneši).
Nav svarīgi, ko pāris no kolēģiem atbildēja, bet saruna izvirzījās tiktāl(tā gan nebija gara), ka par ziņnesi mūsdienās var kļūt jebkurš mirstīgais, kurš spēj savirknēt vārdus sakarīgā un lōģiskā teikumā, tas pat nav obligāts nosacījums, kā mēs paši zinām, pasniedzējai tas acīmredzot bija jaunums, un šķita netaisnīgi tas, ka kāds bez education ieņem varbūtējo mušu vietu šajā lauciņā. Tas , redzami, šķita netaisnīgi vēl kādiem pāris indivīdiem, viss normāli, draugi, es jūs saprotu, Jūs taču mācāties, Jūs tērējat(ai, nejauki skan, drīzāk pavadat) laiku mācoties, gūstot zināšanas, maksājat lielas summas par trīs mācību dienām nedēļā etc,. un še ku reku Jūsu vietā tiek viens kompetents cilvēciņš, kas savas zināšanas ieguvis tikai un vienīgi prakses ceļā, varbūt prakses ceļā stažējoties kādā lauku laikrakstā, kamēr mēs trīs gadus esam vadījuši laiku mācoties, bet ne gūstot praktisku pieredzi. Un te - darba intervija un te- es darba devējs - Divi kandidāti - Viens ar Akadēmisku izglītību(tātad kompetents, zinošs un it kā uzticams indivīds), un otrs - tāds pats, tikai ar pieredzi, praktisku pieredzi, bez akadēmiskas izglītības, taču, gandrīz 99% ar savu pieeju, kuras bieži vien trūkst mehāniskajām studentu ražotnēm. Neko neapstrīdu, neko nenoliedzu, varbūt mazliet apdomājos.
punkts.
Pateicos par uzmanību.

trešdiena, 2010. gada 27. janvāris

Ne vienmēr nepieciešama krietna deva simbolisma un postmodernisma, lai cilvēkiem pavēstītu būtībā pavisam vienkāršas lietas, kuras, pašsaprotams, katrs atbilstoši savām vecuma ārēm, uztver citādāk.
http://www.youtube.com/watch?v=IQRWeZy-S8Q

otrdiena, 2010. gada 12. janvāris

Sveicināti. Šoreiz par sapņiem un Sovjiet Big Ben.
Sapņi pēdējā laikā kļūst arvien reālistiskāki un reālistiskāki. Ne tā, ka tie spētu realizēties dzīvē, bet gan tā, ka sapņošanas laikā ir sajūta, ka tā ir visīstākā un patiesākā realitāte. Un šī realitātes tendence sapņos kļūst vēl izteiktāka. Šonakt, piemēram, es atrados kādā siltā un saules apmirdzētā zemē, kur ūdens tik zils un palmas tik zaļas, ka acis noreibst no krāsu okeāniem. Es zvilnēju kā piemājas runcis burbuļvannā, kas atradās tādā vietā, ka zem tās bija zilumzilais okeāns, un izkabinot vien savu ķetnu aiz vannas robežām tā sajuta okeāna ūdens siltumu, un spēcīgi strāvojošo enerģiju. Skaisti. Tad , es kā piemājas runcis klīdu arī pa pludmalēm un mani caurstrāvoja vēl ne reizi dzīvē nesajusts miers. Līdz šim brīdim man nebija ne mazākās nojausmas, un domāju, ka gan jau tā ir paradīze zemes virsū, bet nesen , nezināmu iemeslu dēļ, manā galvā iešāvās vaŗds - Bahamas, Bahamu salas utt, utjp. Un, še, atveru Bahamu salu www. , un redzu, ka lielākā daļa salu izskatās tieši tā kā manā sapnī, jā, zinu, teiksite ka tā izskatās daudzās siltajās zemēs, bet tomēr, gribētos sev ļaut noticvēt, ka es, šajā, tik sasodīti aukstajā laikā pabiju Bahamās un ļoti veiki atteleportējos atpakaļ uz Latviju, kuru kā rādās vēlas atsaldēt manā mūžā bargākā ziema. Jā, tas par sapņiem.
Bet par Sovjiet Big Ben. (Sovjiet - Šajā gadījumā domāju Padomju savienību, neesmu droša vai esmu latviskajā mēlē šo vārdu pareizi uztapinājusi, tāpēc atļaujos aizrauties ar paskaidrojumiem). Šodien vizinoties piektā maršruta tramvajā, kas slavens ne tikai ar to un to, bet šo un to, man aiz muguras apsēdās kāds pavecāks Angļu pārītis, kas acīmredzot bija nolīguši Latviešu izcelsmes gidu. Tad nu šis centās stāstīt šo un to par to un šito, un tad, pagriezienā, kur jārāda, ka tas , lūk, esot Stockman's, jārāda arī uz Origo pulksteni, kuru, gan Letiņu gids ne tuvu nenosauca par Origo Clock, bet gan "Sovjiet Big Ben". Wtf? Ja,? Jūs arī to pašu padomājāt. Es , protams, negribēju iet uz kašķi, tāpēc turēju muti ciet un pārdomāju to, ka varbūt tiešām šo objektu tā dēvē. Nē, tās ir absolūtas muļķības, bet, ja tā palūkojas, kāds gan brīnums , ka daudzi ārzemnieki vēljoprojām domā, ka Latvija kā tāda nepastāv, domā, ka šeit valsts valoda ir Krievu, un, ka mēs vēljoprojām esam Padomju Savienības īpašumā. Bet , nu, kā gan viņi tā nedomās, ja Latviešu gids atļaujas nosaukt Origo clock, par - SOVJIET BIG BEN. ?????

otrdiena, 2010. gada 5. janvāris

http://www.tvnet.lv/galleries/show/5231 (skatīt sesto foto)
Jā, jauki, jaunieši devās atbalstīt Uša jaunskungu, lai jau veicas, bet, te tāds neliels ņirgājiens par tiem atbalstītājiem
"Labu"gribēdami izveidošjuši "daiļu" plakātu par "godu" Kristovska kungam - bet, te ielūkojamies vērīgāk, vai tiešām Aizsardzības vadības institūta absolvēšana piedēvējama pie darbošanās ASV izlūkdienestu vai pretizlūkošanas dienestā?
Nav man īsti skaidrs, jo cik man zināmā informācija vēsta, šaubos, vai Kristovska kungs būtu darbojies kādā izlūkošanas dienestā(nebrīnieties par šo dīvaino vārdu savienojumu, literāri pareizi tā skan) . Bet, ak, jā. Fail jauniešiem .

sestdiena, 2010. gada 2. janvāris

Nē, nē, es nesūdzēšos par nekārtībām valstī un citiem mēsliem, kurus šogad derētu atmest, jo palūkojoties uz sabiedrības aktivitātēm no malas, šķiet, ne es vienīgā attapusies, ka šajā gadījumā jēdziens "būt globāli zinošam" nav aktuāls tad, ja "būt globālam" tajā pašā laikā nozīmē "būt reāli sapistam" , ar negatīvām domām, protams, un citiem faktoriem, kas ikdienas dzīvi padara nedaudz nospiedošu. Teiksiet esmu viegli ietekmējama? Negribētos vis' tā teikt.
Šoreiz šupr nākusi esmu tāpēc, lai, nē, ne gluži pukstētu par aizgājušo, drīzāk gan veiktu pietiekami virspusīgu uzskaiti par to, ar , ko 2009. paliks manā atmiņā, ja paliks.
Ziniet un vienīgais, kas man nāk prātā ir elitārā iestādījuma pabeigšana, skaista vasara un jauks gada noslēgums. Pāris nepatīkamas atvadas no ierastās ikdienas dzīves, kas bija bijusi diezgan nemainīga pēdējo divu gadu garumā, bet tajā pašā laikā bija iespēja saprast, ka sabiedrība neaprobežojas ar tiem cilvēkiem, kuri Tavās acīs iemantojuši "respektējama un lōģiski domājoša"cilvēka statusu. Neprecīzi, laikam, izteicos, gribēju teikt tā, ka kaut kad, kad man nesen palika 19, respektiivi apmeeram pirms gada, biju iesūnojusi domu mežā, kas man nemitīgi mēģināja iegalvot, ka man iepazīties ar jauniem cilvēkiem, atšķirīgiem no vispārpieņemtajām normām(draugiem), būs problemātiski, bet sanāca tā, ka bez viņiem ir vēl , kā izrādās pāris indivīdi, kas neaprobežojas ar nemitīgām runām par sevi un saviem kaķsuņ radījumiem.
Vēl noteikti gribēju piemetināt to, ka vecumam nu noteikti nav itin nekādas nozīmes.
Un to, ka tā kā šajās dienās neesmu mācījusies, kopš elitārās skolas laikiem, kad jēdziens "laiks" reizēm šķita, diezgan nereāla lieta.
Un, aiziet, panika ir klāt.
Arlabvakar.